Strona główna Znajdź nas na mapie Kontakt  
 

 HISTORIA KLUBU

 

2010 r.

20.03.2010r. -
PODLESICE - Cross - Eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorów

W tym roku w dobrych humorzach opuszczaliśmy Jurę Krakowsko - Częstochowską, a wszystko za sprawą Anny i Edyty Baluta. Obie nasze dziewczyny zaliczyły "Podlesicki cross" i walczą nadal o udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

03.04.2010r. -
DANIA - PASKELOB 2010

W obozie treningowym w Danii wzięła udział "nasza" Edyta. Po przepracowanej solidnie zimie, czas pobiegać trochę z mapą. Pod opieką trenerów kadry na pewno sporo skorzystała. Wzięła tez udział w zawodach "Paskelob 2010", gdzie po pierwszym etapie była na wysokiej 7 pozycji. Ostatecznie nie została sklasyfikowana bowiem popełniła błąd tuz przed metą III etapu i obeszła się smakiem. 

10.04.2010r. -
KRAKÓW - Mistrzostwa Krakowa

W rozegranych w Krakowie pierwszych tegorocznych wojewódzkich zawodach dobrze spisali się nasi czołowi zawodnicy.
bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka kadry narodowej Edyta Baluta, która zdecydowania wygrała w kat. K16.
Pozostali też powalczyli, a najlepsi to:
Anna Baluta(2m.-K18), Jakub Dudek(2m.-M10), Karolina Golonka(K16-3m), Krzysztof Golonka(M10N-3m).

 

14 - 16.05.2010r. -
KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI - Ostróda

Raczej rozczarowani wracamy z I rundy Klubowych MP, które w ostatni weekend odbyły się w  okolicach Ostródy
Sztafeta z szansą na co najmniej "brąz" nie kończy zawodów, później błędy na trasie i niestety tym razem bez medalu.
Cieszy na pewno dobry występ naszych dziewcząt w 18-tkach w sprincie - Ania - 6 , Kasia - 9. Edyta w K-16 po 6 miejscu w klasyku uzyskała awans do finałów O.O.M. 2010. Karolina po niezłym występie w sprincie swej szansy na O.O.M. będzie szukać na Eliminacjach strefowych w Przeworsku już za 2 tygodnie. Gosia Mól dobrze pobiegła w klasyku(21m.) i to tyle. Za tydzień Baltic Cup i Eliminacje do MEJ. Będzie ciężko bo konkurencja nie śpi. 

22-23.05.2010r. -
BALTIC CUP I ELIMANCJE DO EYOC 2010

Było dużo lepiej, ale jeszcze nie do końca. Edyta zajęła w Baltic Cup 4 miejsce i takie samo w Eliminacjach do MEJ-a. Tym samym reprezentantka naszego klubu wyjeżdża do Hiszpanii na Mistrzostwa Europy!!!

Tak jak przypuszczałem było ciężko. Ciekawy teren, ale dla nas raczej niezbyt sprzyjający i kłopoty od samego początku.
Najpierw Eliminacje do MEJ - Edyta rzutem na taśmę wskakuje w generalce do MEJ na 4 miejsce!
Dziewczyny pobiegały przyzwoicie, a każda z nich z jednym błyskiem - Ania na średnim w piątek, Kasia na klasyku w sobotę, a Edyta na średnim w niedzielę. Ostatecznie Edyta w Baltic Cup była 4, Kasia 7, a Ania 10. 

 

11 - 13.06.2010r. -
MISTRZOSTWA POLSKI - GDAŃSK
4 miejsce naszej sztafety w kategorii KJ to najlepsze nasze osiągniecie podczas Mistrzostw Polski w Gdańsku. Szkoda, bo zapowiadało się na medal i to nawet na srebrny. Cóż, trzeba będzie jeszcze poczekać.
Nasza sztafeta biegała w składzie : Edyta Baluta, Anna Baluta i Katarzyna Fitrzyk

26 - 28. 06.2010r. -
XXIX PUCHAR WAWELU

Skromna 4-osobowa reprezentacja naszego klubu startowała w tegorocznym Pucharze Wawelu. Najlepiej spisała się Katarzyna Fitrzyk, która uplasowała się na 5 miejscu, a moglo być dużo lepiej , bowiem Anna Baluta po 2 dniach była na 2 miejscu - niestety NKL w III etapie i marzenia o podium prysły jak mydlana bańka

29.06.2010r. -
ORIENTEERING SPRINT + LIMANOWA 2010

W samym centrum Limanowej przy zamkniętych ulicach odbył się "Orienteering Sprint 2010" . Uważam, że to był nasz najlepiej zorganizowany bieg od wielu , wielu lat. Świetnie spisały się służby porządkowe - Policja, Straż . Zabezpieczenie było wzorowe - takie komentarze z Policji dotarły do nas już po zawodach.

30.06 - 02.07.2010r. -
VIII LIMANOWA CUP

Szkoda, że to już koniec. Napracowaliśmy się solidnie, ale warto było. Ponad 300 zawodników z 8 państw (Norwegia, Dania, Rumunia, Litwa, Białoruś, Czechy, Słowacja i Polska) walczyło na trasach VIII edycji Limanowa Cup. Chwalono nas za organizację całej 4-dniówki (był jeszcze sprint w centrum Limanowej - całe miasto zamarło). Wyniki też b.dobre (Podium dla K. Golonki (3), Karoliny Golonki i Anki Baluta (2m. w sprincie). 

01-04.07.2010r. -
EYOC - MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW - SORIA - HISZPANIA

Po raz pierwszy w naszej już dwunastoletniej historii zawodniczka naszego klubu wystąpiła na Mistrzostwach Europy. Była nią nasza Edyta Baluta, która bardzo dobrze zaprezentowała się podczas tych zawodów. Po 27 m. w klasyku, w sprincie pobiegła jeszcze lepiej i ostatecznie rywalizację zakończyła na 16 pozycji w gronie prawie 80- zawodniczek. Brawo Edyta 

 

  


                                                      Redaktor serwisu: Witold Sochacki


witollds