Strona główna Znajdź nas na mapie Kontakt  
 

 HISTORIA KLUBU

 

2004 r.

Rok 2004 zaczął się tragicznie. 
12 stycznia zmarł Wojciech Pietroń
- jeden z najbardziej zaangażowanych ludzi w naszym klubie. Był z nami praktycznie wszędzie, a do jego ulubionych zawodów należał Puchar Najmłodszych. Był z zawodnikami w Kościerzynie, w Łodzi, czy też w Nowym Dworze Mazowieckim. To m.in. dzięki jego staraniom otrzymaliśmy w tym roku organizację II rundy Klubowych Mistrzostw Polski. Bardzo nam będzie Wojtka brakowało.

W dniach 17-24.01. uczestniczyliśmy w obozie sportowym kadry wojewódzkiej w miejscowości Jaroszowiec. Nasza grupa liczyła 9 zawodników.

27.03 wyjeżdżamy na Otwarte Mistrzostwa Krakowa w BnO do Tyńca. W 25- osobowej ekipie najlepiej spisali się:
M.Duplak/P.Pietroń/W.Sochacki - I miejsca
K.Golonka - II miejsce
P.Pietroń/S.Wójtowicz/M.Dudek/A.Domiter - III miejsca

17.04 bierzemy udział w Mistrzostwach Śląska w BnO. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników, a w tym 22 - osobowa reprezentacja naszego klubu.

Tych trzech zawodników reprezentować będzie nasz klub na tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży w BnO w biegach indywidualnych i sztafetowych.
Od lewej: Mariusz Sobczak, Daniel Matras i Piotr WiktorW środku nasza 
srebrna medalistka w kat. K-10N
 Gabriela Matląg

K-10N - Gabriela Matląg - II miejsce
K-18 - Małgorzata Duplak - III miejsce
M-18 - Piotr Pietroń - IV miejsce
M-10N - Mirosław Smoter - IV miejsce

W kategorii M-16 najlepiej spisał się Daniel Matras, który uplasował się na 5 miejscu i awansował do OOM w BnO, podobnie jak sztafeta chłopców , która zajęła 4 miejsce (M.Sobczak / P.Wiktor / D.Matras)

Nasze "10-tki" w Rybniku - Mirek Smoter/B.Sochacki/M. Zimirski


W dniach 15-16.05 bierzemy udział w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski w BnO, która tym razem odbyła się w Borowicach k/Jeleniej Góry. Nasza 10-osobowa ekipa spisała się bardzo dobrze. W "10-tkach" Piotr Wójtowicz zajął 1 miejsce, a Bartek Sochacki uplasował się tuż za nim. Nasze "10-tki: na podium: 1m.-P.Wójtowicz; 2m.-B.Sochacki. U dołu raczej zadowolony trener : Witold Sochacki

Daniel Matras na trasie biegu sztafetowego - Borowice 2004 ; Klubowe Mistrzostwa Polski

1 miejsce w OPEN wywalczył Sochacki Witold, ale najważniejszy cel został osiągnięty prawie w 100%. Cała trójka z "olimpijskiej" sztafety weźmie także udział w biegach indywidualnych podczas tegorocznej Olimpiady Młodzieży!
Małgorzata Duplak zdobyła dobre 20 miejsce w K-18, takie samo jak M. Sobczak w M-16. 


Sztafeta MJM
uplasowała się na 12 pozycji, a jako 26 ukończył bieg w M-18 Piotr Pietroń. Daniel Matras w M-16 zajął także dobre - 25 miejsce, a trzy pozycje za nim bieg ukończył Piotr Wiktor.

Najlepsi w Parku Strzeleckim w kat. M10N - P.Wójtowicz (1m), B.Sochacki (3m) i M.Zimirski (5m) 25.05 - Nowy Sącz
Już po raz piąty zmagaliśmy się na trasach w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Jak co roku impreza była świetnie przygotowana, a atmosfera podczas zawodów znakomita. Do tej atmosfery dostroili się nasi zawodnicy, którzy przywieźli do domu 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. 
W swoich kategoriach zwyciężyli:
Piotr Wójtowicz (M10N)
Piotr Pietroń (M18)
Justyna Dudek (K10N)
29.05.2004r. - Bochnia
W bardzo niesprzyjających warunkach przyszło nam wziąć udział w Mistrzostwach Małopolski w biegu klasycznym oraz sztafetowym , które rozegrane zostały w Bochni.
Nasi zawodnicy pobiegli bardzo dobrze:
1 miejsca wywalczyli: Piotr Wójtowicz(M10N), Daniel Matras(M16) oraz Małgorzata Duplak(K18).
2 miejsce: Karolina Golonka(K10N)
3 miejsca:
Michał Dudek(M10N), Paweł Pietroń(M14), Sabina Wójtowicz(K16) oraz Piotr Pietroń(M18)
W sztafetach zdobywamy 4 medale - w tym 2 złote:
Kategoria MD : Sochacki B./Domiter A./Wójtowicz P.
Kategoria MJM : Sobczak M./Wiktor P./Matras D.

05-06.06.2004r. - Wielogłowy/Rajbrot
Przez dwa dni odbywały się w Wielogłowach i Rajbrocie Ponadwojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Wspaniale spisali się nasi zawodnicy, którzy z tych zawodów wrócili z 17 medalami - w tym z siedmioma złotymi.
Najlepiej spisali się: Piotr Wójtowicz (M10N) - 2 złote i 1 srebrny oraz Daniel Matras (M-16) - 1 złoty i 2 srebrne. Ze złotymi medalami wrócili też do domu: Karolina Golonka(K10N), Maciej Wnęk(M12), Mól Małgorzata(K12), Duplak Małgorzata (K18).

18-20.06.2004r. - Puchar Najmłodszych - Ostrów Lubelski
Przed kilkoma dniami powróciliśmy z XXIV edycji Pucharu Najmłodszych, który w tym roku odbył się w Ostrowie Lubelskim. Nasza skromna ekipa spisała się bardzo dobrze.Nasza ekipa (bez trenera) na XXIV Pucharze Najmłodszych w Ostrowie Lubelskim: Od lewej:
M.Matląg, M.Wnęk, G.Matląg, K.Rączkowska, K.Golonka, M.Mól, B.Sochacki, P.Wójtowicz, A.Domiter
W biegach indywidualnych byliśmy o krok od medalu:
IV miejsce- Gabriela Matląg(K10N)
                 Klaudia Rączkowska(K11)
V miejsce - Małgorzata Mól(K11) - a w drugim dniu była na 2 miejscu!
IX miejsce- Karolina Golonka(K10N)
XII miejsce - Bartłomiej Sochacki (M10N)
XIX miejsce - Piotr Wójtowicz (M10N)

W biegu sztafetowym chłopcy w kat. MD uplasowali się na 8 miejscu (Wnęk, Matląg i Domiter), a dziewczęta w KD na miejscu 14 (Golonka, Mól i Rączkowska).

02-04.07. - XXIII Wawel Cup - Podlesice
Przed startem II dnia - w tyle zawodnicy "Patria" Młynne Tym razem, w kolejnej edycji Pucharu Wawelu wzięło udział 15 zawodników naszego klubu. Impreza była bardzo fajna, a do poziomu organizacyjnego tegorocznej imprezy dostroili się nasi zawodnicy, którzy z tych zawodów przywieźli 2 brązowe medale: Piotra Wójtowicza(M10N) oraz Witolda Sochackiego (open).
Udane starty zaliczyli także:
Daniel Matras - 5 miejsce (M16A) - II dnia zajął 1 miejsce!
Bartłomiej Sochacki - 5 miejsce (M10N) - Idn.-III, IIIdn.-II!
Paweł Pietroń - 6 miejsce (M14B)
Artur Domiter - 10 miejsce (M12)
Karolina Golonka(K10N) na trasie Pucharu Wawelu - Podlesice 2004r.
13-16. lipca -
W tych dniach trójka naszych reprezentantów brała udział w 
X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w BnO w  Skwierzynie
(woj. lubuskie). Najlepiej zaprezentował się Daniel Matras, który w biegu klasycznym zajął 19 miejsce, a wspólnie z Piotrem Wiktorem i Mariuszem Sobczakiem zajął 13 miejsce w biegu sztafetowym.
Nasz trener Witold Sochacki - OOM Lubuskie 2004 - Skwierzyna
06-18.08.2004r.
W tych dniach 9 naszych zawodników wzięła udział w obozie "Sportowe wakacje", który w tym roku miał miejsce na Mazurach, niedaleko Biskupca. Było super! Fajne treningi, wspaniałe wycieczki (zwłaszcza ta kajakowa) i ekstra towarzystwo.
Zaczął się nowy rok szkolny! Coraz bliżej do największej imprezy jaką do tej pory zorganizowaliśmy, tj. Klubowe Mistrzostwa Polski!

25-26 września 2004r. -
Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO - 
Młynne / Limanowa

Prawie 400 zawodników wzięło udział w tej (wg opinii obecnych) bardzo dobrze zorganizowanej imprezie. Była TVP, były ekstra nagrody, była super atmosfera , były znakomite wyniki i smaczna kiełbaska!!!                                         > więcej>>>
08-10.10.2004r. - Mistrzostwa Polski w BnO - Białystok 2004
Po raz pierwszy zawodnik naszego klubu bierze udział w Mistrzostwach Polski. Był nim Piotr Pietroń. Zaliczył bardzo udany występ : w biegu parkowym był 9, w biegu nocnym 15, a w biegu krótkim 25.

 

09.10.2004r. - Mistrzostwa UKS-ów w BnO - Kraków 2004
Ponad 20-osobową ekipą wyjeżdżamy na Mistrzostwa UKS do Krakowa gdzie spisujemy się znakomicie! Zdobywamy 7 złotych medali, a naszymi bohaterami zostają podwójnie złoci : Karolina Golonka i Maciej Wnęk. Swe pierwsze miejsca dorzucają też Sabina Wójtowicz, Daniel Matras i Paweł Pietroń.
16.10.2004r. - Mistrzostwa UKS-ów w klasycznym  BnO - 
Tymbark 2004

Podobnie jak tydzień wcześniej znakomicie spisują się zawodnicy naszego klubu w Mistrzostwach UKS-ów w biegu klasycznym, które rozegrane zostały w Tymbarku na nowej mapie "Paproć". Rewelacyjni w poprzednich tygodniach: Karolina Golonka i Maciej Wnęk zdobywają kolejne dwa złote medale, a do ich sukcesów swoje "złota" dorzucają : Bartłomiej Sochacki, Paweł Pietroń i Daniel Matras.
10.11.2004r. - 
VII Biegi
Niepodległości .
Już po raz siódmy byliśmy organizatorami "Biegów Niepodległości". Frekwencja wzrasta z roku na rok, co jest dla nas miłą wiadomością. W tym roku startowalo 229 zawodników z 13 klubów. My zdobyliśmy :
2 miejsce (Gabriela Matląg) 
i 3 miejsce (Danuta Mrożek).

 

                                                     Redaktor serwisu: Witold Sochacki


witollds