Strona główna Znajdź nas na mapie Kontakt  
 

 HISTORIA KLUBU

 

2003r.

Znakomity początek sezonu!
W dniach 22-23 marca 2003   19-osobowa kadra UKS "Patria" Młynne udała się na pierwsze w nowym roku zawody w biegach na orientację do miejscowości Klucze k/Olkusza. 

W tych dniach rozgrywane były tam eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W sobotę biegi sztafetowe. Zaczęło się niezbyt dobrze, ale na koniec zawodów tylko radość. Dziewczęta biegnące w składzie: Zuzanna Pytel/Małgorzata Duplak/Sabina Wójtowicz zajęły 1 miejsce wygrywając z zespołem "Strzała" Wielogłowy zaledwie o...4sek. 

Start sztafet w ramach Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - po lewej Tomasz Stanisz. Ostatnie metry wyczerpującego biegu sztafetowego - po Sabinie Wójtowicz widać, że był naprawdę "morderczy".
  Chłopcy po 5 miejscu Tomka Stanisza na pierwszej zmianie musieli cierpliwie odrabiać straty. Czynili to doskonale i gdyby bieg był o kilkaset metrów dłuższy mogliśmy tego dnia ustrzelić dublet. Ale i tak 2 miejsce drużyny chłopców biegnącej w składzie: Tomasz Stanisz/Daniel Matras/ Piotr Pietroń było cudownym zakończeniem tego dnia.
Nazajutrz bieg klasyczny. W eliminacjach w tym roku walczyliśmy w gronie 4 województw: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i śląskie. Do biegów indywidualnych na Olimpiadę Młodzieży powinni zakwalifikować się: Małgorzata Duplak(4 poz.), Zuzanna Pytel(5poz.), Piotr Pietroń(4poz.) oraz Daniel Matras(5poz).

Do tych wspaniałych wyników dostroili się też najmłodsi, którzy w sobotę walczyli w biegu sprinterskim, a w niedzielę w biegu klasycznym.


Po lewej: Bartek Sochacki - 1 miejsce w biegu sprinterskim (M-10N)
Bieg sprinterski: 1poz. - Bartłomiej Sochacki(M-10N), 1poz.-Paweł Pietroń (M-12), 2poz.-Małgorzata Mól(K-10N), 2poz.-Matląg Michał(M-12), 3poz. - Piotr Wójtowicz (M-10N)
Bieg klasyczny: 1poz. - Paweł Pietroń , 2poz. - Artur Domiter(M-10N), 2 poz
-Michał Matląg, 3poz.-Małgorzata Mól, 3poz.-Maciej Wnęk(M-12).

5 kwietnia bierzemy udział w kolejnych zawodach BnO - tym razem w Krzeszowicach k/Krakowa. Nasze najmłodsze dziewczęta: od lewej Małgorzata Mól (II) oraz Klaudia Rączkowska .


Niespodzianka! W kategorii M-14 zwycięża Artur Smoter! 

Spisujemy się znakomicie. 
Swoje kategorie wygrywają: Przemek Smoter(M-10N), Paweł Pietroń(M-12), Artur Smoter(M-14) oraz Matras Daniel(M-16).
Czołowe miejsca zajmują także: Wilczek Gerald(M-10N) - II, Mól Małgorzata(K-10N) - II, Matląg Michał(M-12) - II, Duplak Małgorzata(K-16) - II oraz Monika Opioła(K-10N) - III. W gronie 5 startujących klubów z Małopolski nasze osiągnięcia były najbardziej okazałe. 

W dniach 28-29 kwietnia bierzemy udział w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski w Kielcach. Niestety nie wykorzystaliśmy szansy i Tomek Stanisz oraz Jakub Tatkowski nie wystartują w biegach indywidualnych podczas tegorocznej Olimpiady Młodzieży.

Nareszcie nadszedł długo oczekiwany, ostatni weekend maja. W dniach 24-25 maja rozegrana została II edycja zawodów "Limanowa Cup", która na starcie zgromadziła prawie 130 zawodników z 9 klubów sportowych.
Jeżeli chodzi o organizację - to nie możemy sobie nic zarzucić. Praktycznie wszystko było na medal. Do poziomu organizacyjnego dostroili się nasi zawodnicy zdobywając 6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy medal!!! Więcej o imprezie na stronie republika.pl/limacup
W trzy dni po naszej dwudniówce - 28 maja udajemy się do Nowego Sącza, na IV Parkowe Mistrzostwa Nowego Sącza w BnO. Tam naszym bohaterem zostaje Bartłomiej Sochacki, który w kategorii M-10N wywalcza 1 miejsce.
Nadchodzi czerwiec i jak co roku udajemy się na "Puchar Najmłodszych", który tym razem rozgrywany był w Nowym Dworze Mazowieckim  w dniach 06-08. czerwca. Nasza skromna 12-osobowa ekipa spisała się znakomicie. Po raz pierwszy w imprezie tej rangi zdobywamy medal!
Nasi medaliści na podium XXIII edycji Pucharu Najmłodszych!

"Nasze 10-tki" na podium!!!
Od lewej: Bartłomiej Sochacki/ Piotr Wójtowicz/ Gerald Wilczek

"Brąz" , po dramatycznym biegu zdobywa sztafeta w kategorii M-10N występująca w składzie: Bartek Sochacki/ Piotr Wójtowicz / Gerald Wilczek!!!
Fantastycznie w biegach indywidualnych reprezentowała nasz klub Małgorzata Mól(K-10N), która ukończyła te dwudniowe zmagania na znakomitym 4 miejscu, tracąc do medalu zaledwie 1min.7sek.!!!
W biegach indywidualnych wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów zajęli: Sabina Wójtowicz (K-14) - 9 poz. oraz Paweł Pietroń (M-12) - 9 poz.
Do poziomu naszych najmłodszych starali się dostosować nasi najstarsi chłopcy, którzy biegnac w składzie: Piotr Wiktor/ Mariusz Sobczak / Konrad Rozum zajęli w gronie ponad 30 sztafet, bardzo wysokie 11 miejsce.

 W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: 8m. Piotr Wójtowicz, 9m. Karolina Golonka, 9m. Konrad Rozum i 10m. Bartłomiej Sochacki.

 

W dniach 27-29 czerwca wyruszamy w 20-osobowym składzie na XXII edycję Międzynarodowych Zawodów w Biegach na Orientację "Wawel Cup" do Nowego Wiśnicza k/Bochni. W gronie 800 zawodników z 10 krajów spisujemy się znakomicie! Gerald Wilczek w kategorii M-10N wywalcza brązowy medal!!! Czwarte miejsca zdobywają: Klaudia Rączkowska, Sabina Wójtowicz i Witold Sochacki. Na piątym miejscu trzydniówkę kończy Artur Smoter i Małgorzata Duplak.
Zawodnicy Patria Młynne przed startem trzeciego dnia Pucharu Wawelu.

              
W dniach 08-11 lipca 2003 roku bierzemy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach na orientację. W tym roku zawody te rozgrywane są w Kościerzynie. Z naszych zawodników występowali: Małgorzata Duplak, Zuzanna Pytel, Piotr Pietroń, Daniel Matras oraz Tomasz Stanisz.
Nasi zawodnicy spisali się nieźle: 
9 miejsce sztafety MJM (Tomasz Stanisz/Daniel Matras/Piotr Pietroń)
22 miejsce Małgorzaty Duplak w biegu krótkodystansowym
23 miejsce Małgorzaty Duplak w biegu sprinterskim
28 miejsce Daniela Matrasa w biegu klasycznym.

          
Na początku sierpnia , skromna 5-osobowa ekipa klubu wraz z trenerem
wyjeżdża na wakacyjny obóz sportowy niedaleko Wejherowa
W dniach
15-17 sierpnia Patria Młynne bierze udział w VIII Pucharze Bałtyku, gdzie spisuje się znakomicie!!!

Klaudia Rączkowska i Bartek Sochacki (VIII Puchar Bałtyku - 2003r.) Klaudia Rączkowska, jako pierwsza zawodniczka klubu zajmuje 1 miejsce w zawodach rangi CTZ!!!

Bardzo dobrze wystąpili też pozostali zawodnicy:
Bartłomiej Sochacki w kat. M-10N zajmuje wysokie 5 miejsce. Na 7 i 8 miejscu plasują się kolejno Gerald Wilczek i Artur Domiter.

Podczas V edycji Grand Prix Polonia 2003 (22-24.08)- znakomicie spisał się Piotr Pietroń, który startując w kategorii M-16B zajął 1 miejsce! Jest to kolejny duży sukces tego obiecującego zawodnika.

 
Trener Witold Sochacki z córką Agnieszką (po lewej) i Łucją Krzak kilka chwil po biegu. 6 września nasz klub bierze udział w I edycji "PUCHARU TYMBARKU" , gdzie w gronie ponad 170 zawodników bardzo dobrze spisali się:
Piotr Wójtowicz(M-10N)
 - 1 miejsce
Artur Domiter(M-10N) i Małgorzata Duplak(K-16) - 2 miejsce.

W szóstce znaleźli się także: Wilczek Gerald(M-10N) - 4, Wnęk Maciej(M-12) - 5, Sabina Wójtowicz(K-14) - 4 , Wojdylak Wojciech - 5 oraz Piotr Pietroń(M16) - 5 miejsce.
Smutną wiadomość otrzymaliśmy tuż przed zawodami. Nasz najzdolniejszy "orientalista" - Paweł Pietroń(M-12) złamał rękę i niestety tegoroczny sezon już się dla niego zakończył.
Piotr Wójtowicz - najlepszy w kategorii M-10N (Puchar Tymbarku 2003)


Najlepsi podczas I edycji "Pucharu Tymbarku"

I edycja "Pucharu Tymbarku" to przede wszystkim sprawna organizacja, jak zwykle cenne nagrody i świetna atmosfera.

W rozegranych w dn. 20-21.09. Klubowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze nieźle spisali się zawodnicy "Patria" Młynne:

4 miejsce - Artur Domiter (M-10N) - bieg klasyczny
5 miejsce - Klaudia Rączkowska (K-10N) - bieg klasyczny
6 miejsce - Małgorzata Mól (K-10N) - bieg krótkodystansowy
9 miejsce - Bartłomiej Sochacki (M-10N) - bieg klasyczny
14 miejsce - Piotr Pietroń (M-16) - bieg klasyczny
16 miejsce - Małgorzata Duplak (K-16) - bieg klasyczny
18 miejsce - Piotr Pietroń (M-16) - bieg krótkodystansowy
2 razy 3 miejsce w OPEN Witolda Sochackiego

Sabina Wójtowicz - nasza "olimpijska" nadzieja w sezonie 2004!
Sabina Wójtowicz - "złoto" w parku i "srebro" w klasyku.

Najlepsi w biegu klasycznym : Płoki 2003 - Od lewej: P.Wójtowicz/B.Sochacki/P.Smoter/A.Domiter
Znakomicie spisali się zawodnicy "Patria" Młynne w rozegranych w dn.27.09.2003r. w Chrzanowie i Płokach  Ponadwojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w parkowym i klasycznym biegu na orientację
 Klasą dla siebie byli: Sabina Wójtowicz (K-14) - 1 i 2 miejsce; Piotr Wójtowicz (M-10N) - 1 m.; Małgorzata Duplak (K-16) - 2 razy 2 m.; Bartłomiej Sochacki (M-10N) - 2 i 3 m. 
18.10.2003r.
W tym dniu w Chrzanowie odbyły się Mistrzostwa UKS-ów woj. małopolskiego w BnO. Znakomicie spisali się chłopcy w kat. M-16 :
1 miejsce zajął Piotr Pietroń, a tuż za nim uplasował się Daniel Matras. Dobrą formę w drugiej połowie sezonu potwierdziła Sabina Wójtowicz , która w kat. K-14 zajęła 2 miejsce. Na 3 miejscach do mety przybiegli: Artur Smoter (M-14) , Michał Matląg (M-12) oraz Przemek Smoter (M-10N).

Na zakończenie ogloszono wyniki Rankingu MZBNO za rok 2003. W tym roku spisaliśmy się znakomicie:
1 miejsce: Piotr Wójtowicz (M-10N) , Paweł Pietroń (M-12)
2 miejsce: Bartłomiej Sochacki (M-10N), Klaudia Rączkowska (K-10N), Sabina Wójtowicz (K-14), Piotr Wiktor (M-14) oraz Daniel Matras (M-16) 
3 miejsce : Małgorzata Mól (K-10N)
Gratulujemy!

08.11.2003r. -
Już po raz szósty w historii klubu organizujemy "Biegi Niepodległości". W tym roku były to zawody z rekordową obsadą (ponad 200 startujących!). Z naszych zawodników znakomicie spisał się 
B. Sochacki - 1 miejsce w kat. chłopców kl. I-II. Brązowy medal zdobywa Kinga Mrożek - dziewczęta kl. I-II. O krok od medalu byli: Klaudia Rączkowska i Mariusz Sobczak - oboje 4 miejsce.
06.12.2003r.
Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego MZBNO, które odbyło się w Tymbarku, w siedzibie jednego ze sponsorów klubu "Patria" Młynne trener Sochacki Witold został wybrany Wiceprezesem d/s organizacyjnych MZBNO.

 

 


                                               Redaktor serwisu: Witold Sochacki

   

witollds