Strona główna Znajdź nas na mapie Kontakt  
 

 
HISTORIA KLUBU

 

2001 r.

Rok 2001 to kolejne pasmo dobrych występów zawodników UKS "Patria". Kluby zrzeszone w Małopolskim Zwiazku Biegu na Orientację powoli zauważają, że rośnie im nowy, groźny konkurent.

 

Liga BnO UKS Patria - wiosna 2001. Na zdjęciu: K. Rozum i K. RączkowskaBnO Park Strzelecki - Nowy Sącz'2001: veni, vidi, vici...

 

W maju 2001r. w Nowym Sączu "Patria" zdobywa trzy pierwsze miejsca indywidualnie i II miejsce w klasyfikacji drużynowej, oczywiście w BnO, a jeszcze wcześniej, bo w kwietniu klub jest gospodarzem Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach na orientację (sztafety). W trakcie tych zawodów, w trzech kategoriach wiekowych zdobywają pierwsze miejsca, a jeszcze tego samego dnia w Nowym Sączu startują indywidualnie i wygrywają w dwóch kategoriach (Paweł Pietroń M-10N, Konrad Rozum M-12). 

 

W czerwcu , dzięki pomocy sponsorów wyjeżdżają na Puchar Najmłodszych do Kościerzyny, z którego przywożą 5 miejsce sztafety M-10N.

W sierpniu 10 zawodników klubu wraz z opiekunem W. Sochackim wyjeżdża na zgrupowanie do miejscowości Żelazko k/Ogrodzieńca.

Było wybornie!

 

Kościerzyna - Puchar Najmłodszych (czerwiec 2001) - wycieczka do GdyniPaweł Pietroń podczas treningu - obóz w "Żelazku"Kadra klubu na obozie "Żelazko" - zamek Ogrodzieniec

 

We wrześniu 2001 r. biorą udział w II rundzie Pucharu Polski w Olsztynie k/Częstochowy i wypadają tam znakomicie. Gwiazda klubu - Paweł Pietroń (M-10N) zdobywa dwa srebrne medale, a ku uciesze wszystkich nasza najmocniejsza sztafeta (kat. MM) zajmuje 4 miejsce, ocierając się o brązowy medal.

 

Puchar Polski - Olsztyn'2001 - P. PietrońPuchar Polski - Olsztyn'2001 - nasza sztafetaPuchar Polski - Olsztyn'2001 - S. Wójtowicz

 

13 października startują w Mistrzostwach UKS w BnO w Nowym Saczu i wygrywają aż w trzech kategoriach: M-10N (Paweł Pietroń), M-12 (Artur Smoter) i M-14 (Piotr Pietroń). 

 

Kasia Zelek i Ania Odziomek na zawodach w Parku Jordana - 2001Daniel Matras - zdobywca III miejsca podczas zawodów w Parku Jordana - 2001Paweł Ryś i Marcin Jędrzejek na zawodach w Parku Jordana

 

W listopadzie zajmują jeszcze czołowe miejsca w Mistrzostwach Chrzanowa: (1-Paweł Pietroń, 2-Daniel Matras) i udają się na zasłużony odpoczynek.

 

Mistrzostwa Chrzanowa'2001Mistrzostwa Chrzanowa'2001 - M. Jędrzejek

 

W rankingu Małopolskiego Związku Biegu na Orientację Paweł Pietroń (M-10N) zwycięża bezapelacyjnie w swojej kategorii wiekowej, a tuż za nim plasuje się Przemek Smoter. Kategorię M-12 wygrywa Artur Smoter , a trzeci jest Konrad Rozum. K-12 to czwarte miejsce Sabiny Wójtowicz. Małgosia Duplak zajmuje piąte miejsce w K-14. Daniel Matras (3) i Piotr Pietroń (5) w kategorii M-14 uzupełniają tą bogatą kolekcję rankingową. 

                                                           Redaktor serwisu: Witold Sochacki


witollds